Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
08:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
01.01.2021 Sebeobrana
Boxer jako prostředek sebeobrany?
Bránit se útokům agresora můžeme s využitím různých prostředků sebeobrany. Bude vám vyhovovat boxer? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? číst celé
01.01.2021 Sebeobrana
Co ovlivňuje průběh sebeobrany?
Nikdy nevíme, kdy se nám může sebeobrana hodit, a proto je žádoucí se na ni připravovat. Zároveň však také nevíme, za jakých okolností ji budeme potře... číst celé
01.01.2021 Sebeobrana
O teleskopických obušcích a jak je používat v sebeobraně
V dnešní době je žádoucí mít alespoň nějaký prostředek sebeobrany neustále při sobě. Jaký si vyberete, je zcela na vás. Někomu je bližší pepřový směr,... číst celé
Zobrazit všechny články
Doprava

Doprava zdarma

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ochrana před zvířaty
  4. Braňte se před agresivními zvířaty paralyzéry

Braňte se před agresivními zvířaty paralyzéry

Agresoři, se kterými se může setkat každý z nás, mohou být velmi nebezpeční a je jedno, jestli jde o člověka nebo o zvíře.
Jak se účinně bránit proti agresivním zvířatům?

Pozor na agresivní zvířata

Agresoři, se kterými se může setkat každý z nás, mohou být velmi nebezpeční a je jedno, jestli jde o člověka nebo o zvíře. Jak se účinně bránit proti agresivním zvířatům?

V médiích se čas od času dočteme o napadení lidí agresivními psy či jinou zvěří. Následky mohou být tragické, ale i když vás zvíře nezabije či vážně nezraní, psychické trauma si zřejmě ponesete dlouhou dobu, ne-li po celý život. Také vás z toho mrazí?

Jak se tedy správně zachovat, když se ve vaší blízkosti objeví nebezpečné zvíře? Je důležité ho nijak neprovokovat a nedávat mu záminku k útoku. Pokud je však zvíře agresivní, nepotřebuje ji a riziko útoku je velké.

Při ohrožení zvířetem neplatí, že kdo uteče, vyhraje. Zvířata jsou zpravidla rychlejší než člověk, takže pokoušet se o útěk je marné. Dáte akorát zvířeti možnost napadnout vás zezadu. Pojistěte se raději vhodným obranným prostředkem.

 

Paralyzéry jako obrana před agresivními zvířaty

Pokud na vás zaútočí pes nebo jiné zvíře, bude pro vás vhodným obranným prostředkem paralyzér. S ním zvíře spolehlivě ochromíte. Pořiďte si nejlépe takový, který vám poskytne ochranu z větší dálky, např. paralyzující obušek či vycházkovou hůl. Zvíře tak nebude mít vůbec šanci dostat se blízko k vám.

Zvíře zpravidla paralyzérem účinně odeženete, aniž byste se ho museli dotknout. Stačí výstražný výboj do vzduchu. Vizuální a akustický efekt udělají své. Pokud ne, použijte paralyzér přímo na zvíře.

Paralyzér je vhodný i na ochranu vašeho psa proti agresivnímu zvířeti. Při použití přístroje se nemusíte bát, že bys útok „schytal“ i váš zvířecí přítel. Elektrický proud se absorbuje ve svalech zasaženého zvířete.

 

Další možnosti obrany před zvířaty

Nechcete si pořizovat paralyzér či se vám příčí používat ho, byť na agresivní zvíře?

Můžete zvolit i jiné druhy obranných prostředků. Oblíbené jsou například ultrazvukové odstrašovače psů. Jde o přístroje, které vydávají signál o frekvenci, jež je zvířatům velmi nepříjemná. Nadměrného hluku se však obávat nemusíte. Pro člověka je tento zvuk neslyšitelný. Jejich účinek na zvířata je různý, zpravidla zvíře od útoku odradí, ale počítejte s tím, že na tento efekt není možné se spolehnout stoprocentně.

Další možností jsou i pepřové spreje proti zvířatům. Nehodí se, pokud chcete před útočným zvířetem bránit svého vlastního psa. Pepřový sprej by pravděpodobně zasáhl i jeho.  

Možností jak se bránit proti agresivním zvířatům je hodně. Rozmyslete si, zda dáte přednost paralyzéru, ultrazvukovému odstrašovači psů či pepřovému spreji.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 

Doba dodání se kvůli koronavirové situaci může lišit.

 

©2021 | SEVO.cz | Jiří Vokoun
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.