- Štítky blogu
- sebeobrana
- napadení
- nebezpečí
- útok
- útočník
- paralyzér
- pepřový sprej
- přepadení
- pepřák
- teleskopický obušek
- krav maga
- obrana
- příprava
- paralyzující obušek
- capoeira
- eskrima
- kali
- stalking
- aikido
- kung-fu
- karate
- hwa rang do
- stopování
- stalker
- pronásledování
- sport
- bezpečnost
- autostop
- znásilnění
- zbraň
- zbrojní průkaz
- odborná způsobilost
- zdravotní způsobilost
- bezúhonnost
- bojová umění
- odstrašovač psů
- bojový sport
- IKMF
- kočka
- zvířecí miláček
- mazlíček
- Dazer II
- agresivní zvířata
- vycházková hůl
- odstrašovač
- taser
- policie
- prevence
- úder



- Úvod
- Blog
- Sebeobrana
- Seznamte se s druhy paralyzérů
Seznamte se s druhy paralyzérů
Sháníte vhodný paralyzér, nebo zatím hledáte více informací o těchto přístrojích?
Seznamte se s druhy paralyzérů a vyberte si takový, který se pro vaše účely bude hodit nejvíce.
Stručně o paralyzéru a jeho principu fungování
Paralyzér je elektrický přístroj, který útočníka ochromí pomocí elektrického šoku. Funguje na principu dvoustupňového měniče. Elektrický proud tak prochází přes dva transformátory, přičemž se zvyšuje napětí, ale proud zůstává na hodnotách kolem 3mA. Díky tomu útočníka účinně paralyzujete, ale zároveň ho neohrozíte na životě, ani mu nezpůsobíte trvalé následky.
Elektrické paralyzéry se liší podle dávkování, tj. podle doby, po kterou elektrický šok působí. Tato doba je cca od 1/4 sekundy až po více než 5 sekund.
Druhy paralyzérů
Paralyzéry seženete na trhu v různých velikostech a podobách. Mezi paralyzéry řadíme také:
- klasické paralyzéry:
Jsou v podobě krabicovitého pouzdra, vypínače a elektrod. Jsou funkční, odolné a mají svou tradici. Mohou mít různé vychytávky.
- paralyzující vycházkové hole a obušky:
Představují spolehlivou ochranu před různými útoky, ať už ze strany lidí či zvířat. Bude vám vyhovovat i jejich jednoduché použití. Dotknete se útočníka a zmáčknete tlačítko. Oproti paralyzéru má větší dosah, takže si účinně udržíte útočníka od těla.
- paralyzující pera:
Jde o velmi oblíbený druh paralyzéru, a to i mezi ženami, které ho snadno ukryjí v kabelce. Dá se však nosit i v kapse, takže je připravený k okamžitému použití. Jeho výhodou je kompaktní rozměr, ale také nenápadný design. Nemusíte se však bát, že by to bylo na úkor dostatečného účinku.
- paralyzující baterky:
I tento druh je velmi oblíbený díky svému nenápadnému designu. Na první pohled nepoznáte, že nejde o klasickou baterku. Útočník to však pocítí velmi zřetelně. Moment překvapení často hraje při účinné sebeobraně podstatnou roli. Využijte i vy momentu překvapení.
- další mini paralyzéry:
Mini paralyzéry jsou celkově oblíbené. Prodávají se i v dalších rozmanitých designech imitující celou řadu běžných předmětů, od kterých nikdo ohrožení nečeká.
Paralyzéry dle nabíjení
Paralyzéry se liší i nabíjením.
Rozlišujeme paralyzéry na baterie a akumulátorové nabíjení pomocí nabíječky, jež je zpravidla součástí balení. Obecně platí, že akumulátorové přístroje mají větší výkon.
Typy paralyzérů
Paralyzéry rozlišujeme také podle typu:
- jiskřišťový:
Pro zapálení jiskřiče potřebuje vyšší napětí. Kvůli tomu se často za měnič připojuje ještě pomocný měnič. Jiskřišťový paralyzér má menší spolehlivost i účinek. - tyristorový:
Jiskřič je u tohoto typu nahrazený tyristorem, a to přináší paralyzéru větší účinnost i spolehlivost. Napětí zde může být nižší. - násobičový:
Jsou vybavené jedním trafem s vyšším výstupním napětím. Při použití by se elektrody měly přiblížit k tělu, ale nedotýkat se ho. Snížil by se totiž účinek paralyzéru.
Nedokážete posoudit, který paralyzér bude pro vaše účely nejlepší? Kvalitní prodejce vám poradí. Vyberte si přístroj, který vám zajistí účinnou ochranu proti agresorovi.