Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
08:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
21.07.2018 Sebeobrana
O teleskopických obušcích a jak je používat v sebeobraně
V dnešní době je žádoucí mít alespoň nějaký prostředek sebeobrany neustále při sobě. Jaký si vyberete, je zcela na vás. Někomu je bližší pepřový směr,... číst celé
10.06.2018 Sebeobrana
Jak dělíme sebeobranu?
Sebeobrana představuje disciplínu, která nás učí bránit se při napadení využitím sledem úkonů. Může mít rozmanitou podobu. My si nyní přiblížíme troch... číst celé
14.05.2018 Sebeobrana
Když se dostane pepřový sprej do očí
Pepřové spreje patří mezi hojně používané obranné prostředky. Jsou snadno k mání, efektivní, nejsou drahé a jejich použití je jednoduché. Co však děla... číst celé
Zobrazit všechny články
Doprava

Doprava zdarma

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Sebeobrana
 4. Seznamte se s druhy paralyzérů
08.11.2017

Seznamte se s druhy paralyzérů

Sháníte vhodný paralyzér, nebo zatím hledáte více informací o těchto přístrojích?
Seznamte se s druhy paralyzérů a vyberte si takový, který se pro vaše účely bude hodit nejvíce.

 

Stručně o paralyzéru a jeho principu fungování

Paralyzér je elektrický přístroj, který útočníka ochromí pomocí elektrického šoku. Funguje na principu dvoustupňového měniče. Elektrický proud tak prochází přes dva transformátory, přičemž se zvyšuje napětí, ale proud zůstává na hodnotách kolem 3mA. Díky tomu útočníka účinně paralyzujete, ale zároveň ho neohrozíte na životě, ani mu nezpůsobíte trvalé následky.

Elektrické paralyzéry se liší podle dávkování, tj. podle doby, po kterou elektrický šok působí. Tato doba je cca od 1/4 sekundy až po více než 5 sekund.

 

Druhy paralyzérů

Paralyzéry seženete na trhu v různých velikostech a podobách. Mezi paralyzéry řadíme také: 

 • klasické paralyzéry:
  Jsou v podobě krabicovitého pouzdra, vypínače a elektrod. Jsou funkční, odolné a mají svou tradici. Mohou mít různé vychytávky.
 • paralyzující vycházkové hole a obušky
  Představují spolehlivou ochranu před různými útoky, ať už ze strany lidí či zvířat. Bude vám vyhovovat i jejich jednoduché použití. Dotknete se útočníka a zmáčknete tlačítko. Oproti paralyzéru má větší dosah, takže si účinně udržíte útočníka od těla.  
 • paralyzující pera
  Jde o velmi oblíbený druh paralyzéru, a to i mezi ženami, které ho snadno ukryjí v kabelce. Dá se však nosit i v kapse, takže je připravený k okamžitému použití. Jeho výhodou je kompaktní rozměr, ale také nenápadný design. Nemusíte se však bát, že by to bylo na úkor dostatečného účinku.
 • paralyzující baterky
  I tento druh je velmi oblíbený díky svému nenápadnému designu. Na první pohled nepoznáte, že nejde o klasickou baterku. Útočník to však pocítí velmi zřetelně. Moment překvapení často hraje při účinné sebeobraně podstatnou roli. Využijte i vy momentu překvapení.
 • další mini paralyzéry
  Mini paralyzéry jsou celkově oblíbené. Prodávají se i v dalších rozmanitých designech imitující celou řadu běžných předmětů, od kterých nikdo ohrožení nečeká.

 

Paralyzéry dle nabíjení

Paralyzéry se liší i nabíjením. 

Rozlišujeme paralyzéry na baterie a akumulátorové nabíjení pomocí nabíječky, jež je zpravidla součástí balení. Obecně platí, že akumulátorové přístroje mají větší výkon.

 

Typy paralyzérů

Paralyzéry rozlišujeme také podle typu:

 • jiskřišťový: Pro zapálení jiskřiče potřebuje vyšší napětí. Kvůli tomu se často za měnič připojuje ještě pomocný měnič. Jiskřišťový paralyzér má menší spolehlivost i účinek.
 • tyristorový: Jiskřič je u tohoto typu nahrazený tyristorem, a to přináší paralyzéru větší účinnost i spolehlivost. Napětí zde může být nižší.
 • násobičový: Jsou vybavené jedním trafem s vyšším výstupním napětím. Při použití by se elektrody měly přiblížit k tělu, ale nedotýkat se ho. Snížil by se totiž účinek paralyzéru.

 

Nedokážete posoudit, který paralyzér bude pro vaše účely nejlepší? Kvalitní prodejce vám poradí. Vyberte si přístroj, který vám zajistí účinnou ochranu proti agresorovi.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
©2019 | SEVO.cz | Jiří Vokoun
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.