Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
08:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
01.01.2021 Sebeobrana
Boxer jako prostředek sebeobrany?
Bránit se útokům agresora můžeme s využitím různých prostředků sebeobrany. Bude vám vyhovovat boxer? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? číst celé
01.01.2021 Sebeobrana
Co ovlivňuje průběh sebeobrany?
Nikdy nevíme, kdy se nám může sebeobrana hodit, a proto je žádoucí se na ni připravovat. Zároveň však také nevíme, za jakých okolností ji budeme potře... číst celé
01.01.2021 Sebeobrana
O teleskopických obušcích a jak je používat v sebeobraně
V dnešní době je žádoucí mít alespoň nějaký prostředek sebeobrany neustále při sobě. Jaký si vyberete, je zcela na vás. Někomu je bližší pepřový směr,... číst celé
Zobrazit všechny články
Doprava

Doprava zdarma

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Sebeobrana
 4. Jak správně používat paralyzér

Jak správně používat paralyzér

Pokud jste si pořídili paralyzér, nebo se ho chystáte pořídit, měli byste vědět, jak ho správně používat. Jeho použití není složité, přesto nějaké zásady má.

Ve stručnosti o paralyzéru

Paralyzér představuje nesmrtící zbraň (nezpůsobuje ani trvalé následky) založenou na účincích elektrického proudu. Ochromuje funkci svalstva a tím odvrací útok agresora. Používá se při policejních zásazích, ale také jde o dostupný prostředek, který si lidé pořizují na svou sebeobranu.

Elektrický paralyzér funguje na principu, kdy z nízkého vstupního napětí generuje vysoké výstupní napětí. Zdrojem pro paralyzér jsou baterie s různým napětím (dle druhu přístroje).

 

Správné používání paralyzéru

Víte, jak správně použít paralyzér? Shrňme si zásady použití v několika základních bodech:

 • Zásadou číslo jedna při používání paralyzéru je používat ho skutečně jen v případně nutnosti, kdy se dostanete do ohrožení, které nelze vyřešit jinak. Může se vám stát, že svůj paralyzér nevyužijete nikdy. Nevadí, i tak je pro vás důležitý. Budete se s ním cítit v bezpečí.
 • Mějte paralyzér vždy při sobě tak, abyste ho v případě náhlého nebezpečí mohli rychle použít. V případě napadení je nutné zareagovat bezprostředně.
 • Před útokem nejdříve odjistěte vypínat a namiřte přístroj proti agresorovi. Možná se zalekne a dá se na ústup. Pokud ne, stisknete spínač, kterým paralyzér aktivujete. Poté se snažte co nejrychleji dostat do bezpečí a přivolat pomoc.
 • Paralyzérem miřte na tělo. Budete-li se snažit zasáhnout končetiny, je velká pravděpodobnost, že útočník stihne uhnout a vy se nestrefíte. Lepší je tedy mířit na krk, břicho, kyčle, prsa atd. Nemusíte zasáhnout holou kůži. Paralyzér funguje i přes oblečení.
 • Před útokem si nezapomeňte nasadit pojistné poutko, které přístroj má na ruku. Pokud vám bude vytrhnutý z ruky, díky bezpečností pojistce přestane fungovat.

 • Krátký úder (0,5 sekundy) způsobí menší svalové kontrakce a může odehnat útočníka.

 • Střední úder (1-2 sekundy) může složit útočníka na zem a může mu způsobit zmatenost a může to odradit útočníka v pokračování v útoku, ale bude se schopen postavit.

 • Plný úder (3 a více sekund) může znehybnit útočníka, způsobit dezorientaci, ztrátu rovnováhy, pád na zem, slabost a zanechání ho omámeného na několik minut.

 • Výboj bude mít efekt kdekoliv na těle, ale maximální efekt je v místech označených „X“ na obrázku.

 • Během výboje nemůžete dostat zpětný výboj, ani pokud Vás útočník drží.

 

Paralyzéry jsou účinnými obrannými prostředky. Vždy je však používejte jen v případě skutečného ohrožení. V takovém případě je jejich použití legální.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 

Doba dodání se kvůli koronavirové situaci může lišit.

 

©2021 | SEVO.cz | Jiří Vokoun