Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
08:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
01.01.2021 Sebeobrana
Boxer jako prostředek sebeobrany?
Bránit se útokům agresora můžeme s využitím různých prostředků sebeobrany. Bude vám vyhovovat boxer? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? číst celé
01.01.2021 Sebeobrana
Co ovlivňuje průběh sebeobrany?
Nikdy nevíme, kdy se nám může sebeobrana hodit, a proto je žádoucí se na ni připravovat. Zároveň však také nevíme, za jakých okolností ji budeme potře... číst celé
01.01.2021 Sebeobrana
O teleskopických obušcích a jak je používat v sebeobraně
V dnešní době je žádoucí mít alespoň nějaký prostředek sebeobrany neustále při sobě. Jaký si vyberete, je zcela na vás. Někomu je bližší pepřový směr,... číst celé
Zobrazit všechny články
Doprava

Doprava zdarma

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sebeobrana
  4. Sebeobrana žen aneb jak se nestát snadnou kořistí agresora

Sebeobrana žen aneb jak se nestát snadnou kořistí agresora

Každou chvíli můžeme číst v médiích o přepadeních, okradeních, znásilněních a dalších trestných činech spáchaných na ženách vracejících se samy ze zaměstnání či odkudkoliv jinud. Jak se případnému napadení ubránit?

Sebeobranu žen nepodceňujte

Jak jsme si uvedli v úvodu, o různých trestných činech páchaných na ženách, čteme v médiích každou chvíli. Bohužel ne všechny ženy tyto varovné zprávy berou vážně. Příliš často si říkají, že jich se to netýká. Ohrožené jsou však všechny ženy, ať už jakéhokoliv věku i bydliště (větší i menší města).

Sebeobranu by žena měla začít zaměřením na prevenci. Vždy je lepší nebezpečným situacím předcházet než jim čelit. Snažte se proto nechodit po tmě bez doprovodu, nevyužívejte pro dopravu autostopu, nevyhledávejte odlehlá místa a už vůbec ne s lidmi, které neznáte. 

Někdy ani prevence nestačí

Prevence je důležitá, ale zároveň je dobré uvědomit si, že ne vždy postačí. Samozřejmě, že pokud budete vyhledávat k nočním procházkám odlehlé parky, nebezpečí přepadení roste. Ovšem některým situacím se zkrátka nelze vyhnout, např. večerní cesta z práce. Důležité je také podotknout, že ne vždy dochází k přepadení jen za tmy. Stále přibývá násilných trestných činů páchaných za bílého dne. Proto nespoléhejte jen na prevenci a přistupte k aktivní sebeobraně.

Konkrétní prostředky pro sebeobranu žen

Rozhodla jste se také udělat více pro svou aktivní sebeobranu a přemýšlíte, jaký prostředek bude pro vás nejvhodnější? Možností je více.

Mezi dívkami a ženami (a nejen jimi) jsou oblíbené pepřové spreje. Na trhu jich je několik. Kromě účinné látky by vás mělo především zajímat jejich dělení podle aplikace. Nejčastěji je využíván pepřový sprej na bázi aerosolové mlhy. Používá se jako deodorant ve spreji. Pokud ho budete používat, stříkejte ho za sebe a hned utíkejte, jinak by zasáhl i vás. Existují ještě pěnové a gelové spreje a tekuté střely.

Pořídit si můžete také paralyzér, kterým útočníka ochromíte. Útok je nutné provádět z bezprostřední blízkosti.

Prostředkem sebeobrany pro ženy může být rovněž teleskopický obušek. Zde je však nutné se naučit alespoň základní manipulaci s ním, abyste snížila riziko, že vám ho útočník vytrhne z ruky.

Od věci není ani pořídit si kapesní alarm. Budete-li se cítit ohrožená, spustíte ho. Vydává nepřeslechnutelný zvuk, který vaše okolí upozorní na to, že jste v nebezpečí.

Ať už zvolíte jakýkoli prostředek pro sebeobranu, mějte ho při svých (nejen) večerních cestách odlehlými místy vždy k dispozici, nejlépe v ruce schované v kapse.

Musíte být připravená ho okamžitě použití a nedat tak útočníkovi žádný čas. Mějte na paměti, že útočník nebude čekat, až si svůj obranný prostředek najdete v kabelce.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 

Doba dodání se kvůli koronavirové situaci může lišit.

 

©2021 | SEVO.cz | Jiří Vokoun
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.